Nauka szycia- hobby

Nauka szycia » Nauka szycia- hobby

  • nauka szycia
    nauka szycia
  • krojenie spodni
    krojenie spodni

 

Jeśli nadal poszukujecie hobby, chcielibyście rozwijać się .... to może krawiectwo Was zainteresuje. 

A może macie dosyć ubrań, które są dostępne w sklepach i chcielibyscie coś po swojemu. Możecie robić dwie rzeczy na raz, uczyć się szyć jednocześnie realizując swój projekt. 

Często trafiają do mnie osoby, które wiedzą cokolwiek o krawiectwie, bo ktoś z rodziny byl krawcem/ krawcową lub mama, babcia korzystały z usług krawcowych. Zazwyczaj zaczynają szyć dziewczyny/ kobiety. A przynajmniej do mnie nie trafił żaden chłopak/ mężczyzna, który chciałby nauczyć się szyć. Chociaż wiem, że w szkołach projektowania jest wielu mężczyzn to często tylko kobiety chcą poznać tajniki szycia. 

Na rynku jest organizowanych dużo kursów szycia. Są też kursy tematyczne, jak oczywiście znasz podstawy szycia np. szycie bluzy z dzianiny, szycie sukienki (zazwyczaj wszystko z dzianiny :), szycie bielizny, kursy szycia dla dzieci itd. 

Jeśli już taki kurs masz za sobą i nadal nie wiesz jak zacząć samodzielnie szyć. Potrzebujesz indywidualnego podejścia i chcesz uczyć się tylko tego co Ciebie interesuje to polecam praktyczną nauke szycia u krawca/ krawcowej. Wtedy maksymalnie wykorzystujesz czas szyjąc to co chcesz i jednocześnie poznajesz wszytkie etapy realizacji Twojego projektu. 

Na takich zajęciach możesz również nauczyć się przygotowywać formy ubrań z czasopism, dopasowywać je do swoich rozmiarów, wprowadzać zmiany. 

Musisz dać sobie czas, żeby spokojnie zapoznać się z zasadami szycia, krojenia. Nie w teorii ale w praktyce krojąc  materiał, przy maszynie. Czasami wydaje nam się, że uszyice prostej spódnicy to takie szybkie i łatwe. Na poczatku zajmie Ci to na pewno więcej czasu, potrzeba cierpliwości np. gdy trzeba coś spruć i szyć od nowa, jak nierówno przeszyjemy materiał itp. 

Żeby czerpać radość z szycia trzeba to polubić.

Pomyślcie jaka to super satysfakcja ubierać się w coś co sami uszyliście. 

 Może się Wam wydawać, że to hobby jest kosztowne bo potrzebne są super maszyny.

Nic bardziej mylnego. Jak się mówi " słabej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza.." i tak jest ze wszystkim. Technik szycia możesz nauczyć się na każdej maszynie tak samo. Nie musisz na samym poczatku, kiedy jeszcze nie wiesz czy Ci to się spodoba:), inwestować w maszyny, które mają 20-30 ozdobnych ściegów, robią same dziurki itd. Wystarczy Ci prosta maszyna. Możecie popytać w rodzinie, u znajomych czy nie mają starej sprawnej maszyny lub kupić używaną. Tu liczy się nauka nowych umiejętności również szycie ręczne (potrzebne do fastrygowania, przyszywania drobnych elementów, podszywania dołów. Żadna maszyna za nas nie skroi materiału, nie wszyje suwaka ...:)

 

Uwielbiam przyglądać się osobom, z którymi pracuje/ udzielam im lekcji krawiectwa. Każda kolejna rzecz, którą sami daje im satysfakcję i przyjemność. Tak miło widzieć, że kolejne osoby mają przyjemnośc z krawiectwa. To takie twórcze i dające przyjemność zajęcie, które zaczyna się od kawałka materiału i pomysłu. A zmienia się w ubranie, które możemy nosić. Ja to kocham od wielu lat:)

 

Jeśli powyższy tekst zainteresował Ciebie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam do kontaktu

biuro@kagiszycie.pl, tel. 798 830 405.

Do usłyszenia, do zobaczenia

Agnieszka :)

 

 

  • sukienka uszyta na lekcjach szycia
    sukienka uszyta na lekcjach szycia