Sukienka z zamszu (imitacja)

Porady krawieckie » Sukienka z zamszu (imitacja)

  • Sztuczny zamsz
    Sztuczny zamsz
  • sukienka na zamówienie
    sukienka na zamówienie

 

          Zamszowa zielona sukienka. Dopasowana góra i rozszerzony dół. W takim fasonie łatwo ukryć krągłe bioderka i naturaLne "bryczesy". 

Zielony materiał to dzianina imitująca zamsz. Z lewej strony jest warstwa dzianiny, dzięki której materiał jest przyjemniejszy dla skóry. 

Wystarczy tylko 1,5 metra materiału, suwak kryty (lub jak wolisz ozdobny, widoczny na plecach) o długości 50-55 cm. I sukienka gotowa :). 

I oczywiście kieszenie, kieszenie są świetne, bo jak nie wiadomo co z rękoma z robić w różnych sytuacjach, to hop dłonie do kieszeni i bezpieczniej ;). 

Ważne przy tego typu materiałach, żeby kroić wszystkie elementy w jednym kierunku tzn. wzdłuż "włosa" materiału. Przed ułożeniem szablonów można sprawdzić przeciągająć dłonią po materiale. W jedną stronę bedzie gładko, w drugą "pod włos" będzie stawiać "opór" i zmieni odcień. Podobnie się zachowuje jak naturalny zamsz (skóra). 

Należy tez pamiętać, żeby prasować ubrania z takiego materiału tylko po lewej stronie. W przeciwnym wypadku możemy odcisnąć "placki", tzn. spłaszczymy włosek materiału i potem będzie to widoczne.