Twoja WIZYTÓWKA

Porady krawieckie » Twoja WIZYTÓWKA

  • dopasowana sukienka
    dopasowana sukienka
  • dopasowana marynarka
    dopasowana marynarka

 

 

 

Czy myślałeś o tym, że ubranie to Twoja wizytówka. Zanim się odezwiesz, już zrobisz pierwsze wrażenie swoim wyglądem. Czy jest on spójny z tym, co chcesz żeby inni o Tobie myśleli? Czy jest spójny ze stanowiskiem zawodowym, na którym pracujesz?

Zakładając ubranie rano  do pracy czy zastanawiasz się, jaki przekaz dajesz innym poprzez swój ubiór?

Wiadomo, ze każda profesja, zajmowane stanowisko ma inne wymagania. Dress code w koropracjach, im wyższe stanowisko tym większe wymagania. Wydaje się, że to wszystko musi wiele kosztować. 

 Jeśli nie możesz zlecić szycia ubrania na Twój wymiar i Twoje preferencje, to chociaż  warto pomyśleć o dopasowaniu u krawca tych ubrań co masz. Czemu nie poświęcić trochę czasu dla siebie, przejrzeć garderobę, dopasować i poczuć się lepiej. 

Tak często widzę mężczyzn w niedopasowanych garniturach. Nawet jeśli nie jesteś szczupły, to nie znaczy, że masz ukrywać się w za dużej marynarce i szerokich spodniach. Niestety nie każdy idealnie "wpasowauje się" w ubrania prosto ze sklepu. Zazwyczaj im wzrost większy to i obwody sa większe. Wiem, że  również  szczupli mężczyźni mają kłopot z kupieniem odpowiedniej dopasowanej koszuli. Koszule są za szerokie i jak mówią, moi klienci z tyłu materiał tak odstaje, że wyglądają jak batman;).   Większość panów w takich sytuacjach stara się nie zdejmować marynarek. Podobnie jest z garderobą kobiet. Szeroka sukienka jak tuba, obszerny kardigan nie ukryje krągłości a raczej poszerzy. Dopasowanie, wytaliowanie, wybór odpowiedniej długości ubrania do sylwetki i wzrostu może zmienić cały wygląd na lepsze. Czasami wystarczą niewielkie poprawki, nawet 1 centymetr ma znaczenie. A szyjąc na miarę wybieramy odpowiednia materiały, które najlepiej nadają się do każdego typu figury. 

      Jesli sama/sam nie wiesz czy wszytko jest dobrze z Twoją garderobą, nie masz kogoś zaufanego kto mógłby Ci obiektywnie doradzić,  najlepiej wybrać sie do krawca/ krawcowej. Postronna osoba znająca się na fachu krawieckim wychwyci, co można poprawić żebyś wyglądała/wyglądał lepiej. 

I gwarantuje, że i Ty poczujesz się lepiej a osoby z Twojego otoczenia na pewno zauważą różnicę w wizerunku. Jeśli dobrze się czujesz w tym co masz na sobie jesteś bardziej pewny siebie. 

 

Jesli masz jakiekolwiek pytania z tego zakresu, to zapraszam do kontaktu biuro@kagiszycie.pl

pozdrawiam

Aga